BELYSNING / Väggbelysning / Vägglampa 6226125
*
nr 622 6125
Vägglampa
USA, Keramik/mässing/plast, 50-tal
Utrop:
100 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 februari 2010
kl 17:48:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/1 15:32:38
1
100 kr
1/2 17:32:19
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Mässing
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
*
Vägglampa
nr 622 6125
Vägglampa
USA, Keramik/mässing/plast, 50-tal
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 februari 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/1 15:32:38 | 1 | 100 kr |
1/2 17:32:19 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Mässing
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.